Krank Art Gallery | hakkimizda_TR
22533
page,page-id-22533,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive

KranK art gallery

Tomtom Mahallesi’nde yer alan KRANK Art Gallery konumu ve kuruluş amacı doğrultusunda çağdaş sanatın anlatılabilir ve anlaşılabilir olduğunu geniş kitlelere ulaştırmak misyonuyla yola çıkmıştır. Çağdaş sanatın evrensellik olgusunu yurt içi ve yurt dışından sanatçıların seçkin eserlerini sergileyerek vurgularken; galerinin davetkar ortamında bu eserleri ulaşılabilir ve yorumlanabilir, sanatçının hissettiği tutkuyu hissedilebilir kılmak galerinin öncelikli hedefidir.

 

“Sanat hakikatin işe koyulmasıdır” der Martin Heidegger. Sanatın bu karşı konulmaz gücünün gittikçe daha çok hissedildiği bu dönemde KRANK Art Gallery, sanat ve sanatçının yüklendiği sorumluluğun sanat profesyonellerince de paylaşılması gerekliliğinin bilincinde, iyi sanat-ulaşılabilir sanat bağlamını misyonuna yansıtmaktadır.

 

Farklı tekniklerle üretilmiş, farklı içeriklere sahip ama daima çağdaş, daima dinamik üretimler sergileyen sanatçıları ile oluşturacağı birliktelik uluslararası standartlar ölçeğinde devam ederken, aynı dinamizmi ziyaretçi ve tüm diğer sanat profesyonelleri ile de yakalamayı hedeflemektedir.

 

Krank Art Gallery oluşturduğu her yeni sergi ile farklı bir kavramı çağdaş sanat aracılığıyla tartışmaya açarken, sanatın bütünleştirici ve insanlığı sağaltıcı gücünü görünür kılmak üzere çalışmalarına devam edecektir.

Kurucu
Ayşe Üner Kutlu
Kurucu
Sibel Erdamar