Krank Art Gallery | anasayfa_TR
22540
page,page-id-22540,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
tomtom
tomtom2
Le Méridien Istanbul

KRANK ART GALLERY TAŞINDI!

KRANK Art Gallery, çağdaş sanat alanında farklı çalışmalar gerçekleştiren Hotel Le Méridien Istanbul Etiler ile yaptığı işbirliği ile beraber, Kasım itibariyle galeri mekanını Le Méridien’in içine taşıdı.

KRANK Art Gallery 2015’ten itibaren Tomtom Mahallesi’ndeki galeri mekanında yurt içi ve yurt dışından sanatçılar ve küratörlerle başarılı projeler üretti. Yeni mekanında da sanatçı ve küratör konuşmaları, sanatçı atölyeleri, konser ve performanslar düzenlemeye devam edecek. Le Méridien Istanbul Etiler çatısı altında otelin de katkılarıyla yıl boyu düzenli bir sanat programı oluşturacak.

Konaklama deneyimini çağdaş sanat ve tasarım odaklı bir yaşam tarzı ile birleştirme misyonunda olan Le Méridien Istanbul Etiler’in sanat programı oluşturma düşüncesi ile KRANK’ın daha kapsamlı ve farklı içerikte projeler yapabilmek amacıyla yeni bir mekan arayışı içinde olması birleşimi sonucu galeri mekanını otelin içerisine taşıyamaya kararı verildi.

Her sergisinde farklı bir kavramı çağdaş sanat aracılığı ile tartışmaya açan KRANK, yeni mekanında da çağdaş sanatı geniş kitlelere ulaştırmaya devam edecek. KRANK, bu yeni dönemde gerçekleştireceği işbirliği ile örnek olabilecek bir model geliştirmeyi hedefliyor.

Le Méridien Istanbul Etiler; markanın özündeki çok yönlü sanat vizyonunu, lobisine taşınacak olan KRANK Art Gallery ile gerçekleştirdiği iş birliği ile devam ettiriyor. Le Méridien; sanat alanında progresif olarak gerçekleştirdiği çalışmalar ve iş birlikleri ile dünyanın dört bir yanındaki sanatseverler tarafından takip edilen, bu alanda öne çıkan, farklılaşmış bir marka kimliğine sahip. Bu nedenle; Le Méridien Istanbul Etiler, KRANK Art Gallery iş birliğinin de misafirlerine yeni bir perspektif sunacağına inanıyor.

Merve_iseri_KRANK_

ÇÜRÜYEN KAVUNLAR

7 Eylül 2018 – 20 Ekim 2018

Küratör: Nicole O’Rourke

Merve İşeri’nin solo sergisi “Çürüyen Kavunlar” 7 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında Krank Art Gallery’de görülecek. Sorgulama ve insan doğasını inceleme ihtiyacı içinde olan ve felsefeyi araç olarak kullanan sanatçı, felsefe sayesinde gerçekliklerle kurduğu ilişkiyi farklı sembollerle dışa vuruyor. Serginin temelini oluşturan dört resim ile bedenimizin asli ve kaçınılmaz görevi olan dünyayı sindirme ve onun içinde yaşamayı ele alıyor.

Cam_Grup Sergisi web

YER DEĞİŞTİREN UFUKLAR

10 Mayıs 2018 – 15 Haziran 2018

“YER DEĞİŞTİREN UFUKLAR / SHIFTING HORIZONS”

Küratör: Misal Adnan Yıldız

Sanatçılar: Nilbar Güreş, Khaled Barakeh, Neşe Karasipahi

KRANK Art Gallery, küratörlüğünü Misal Adnan Yıldız’ın üstlendiği “Yer Değiştiren Ufuklar / Shifting Horizons” adlı karma projeye ev sahipliği yapıyor. Sergide farklı disiplinlerden gelen üretimleriyle Nilbar Güreş, Khaled Barakeh ve Neşe Karasipahi’nin eserleri yer alıyor.

Cam_Ozge - Kopya

HASAR KATSAYISI

29 Mart 2018 – 05 Mayıs 2018

ÖZGE ENGİNÖZ “HASAR KATSAYISI / DAMAGE MULTIPLE”

KRANK Art Gallery, Özge Enginöz’ün “Hasar Katsayısı / Damage Multiple” adlı solo projesine ev sahipliği yapıyor. Sergi, günümüzün temel problemlerinden “hasar” kavramına, sanatçının çeşitli ilişki biçimlerini irdeleyen interdisipliner çalışmalarıyla odaklanıyor.

Zeynep_Cam - Kopya

BEACHCOMBER

15 Şubat 2018 – 17 Mart 2018

ZEYNEP BELER “BEACHCOMBER”

KRANK Art Gallery, Zeynep Beler’in “Beachcomber” adlı solo projesine ev sahipliği yapıyor. Sergi sanatçının 1-30 Kasım 2017 tarihleri arasında davet edildiği Almanya, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Düsseldorf konuk sanatçı programından ve son dönem çalışmalarından yapılan bir seçkiyle şekilleniyor.

Cam_Pelin - Kopya

SİVAS

24 Ocak 2018 – 03 Şubat 2018

PELİN KIRCA “SİVAS”

KRANK Art Gallery, Pelin Kıca’nın “Sivas” adlı solo projesine ev sahipliği yapıyor. Kaan Müjdeci’nin ilk uzun metrajlı filmi olan ve 2014’te Venedik Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan“Sivas” Pelin Kırca’nın eserlerine de ilham veriyor. Sergide Norgunk tarafından sınırlı sayıda basılan ve sanatçı imzalı “Sivas” adlı kitabın lansmanı da gerçekleştirilecek.

Cam_Irmak_Zeren

0 536 075 56 83

23 Kasım 2017 – 06 Ocak 2018

IRMAK CANEVİ & ZEREN GÖKTAN DUO SERGİ: “0 536 075 56 83”

KRANK Art Gallery, Irmak Canevi ve Zeren Göktan’ın “0 536 075 56 83” adlı ortak sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi şehir dokusunda çokça karşılaştığımız telefon numaralarından birini kendi içinde gelişen bir süreçle buluyor, isimleştiriyor ve dönüştürerek yeni bir eser haline getiriyor. Projeye adını veren bu numara aynı zamanda iki sanatçının işbirliği yaptığı tek iş olan ses enstalasyonuna açılan bir portal niteliğinde.

Cam_Gunes_EVim_ - Kopya - Kopya

EVİM KALBİMDİR

2 – 18 Kasım 2017

GÜNEŞ TERKOL’DAN SOLO SERGİ “Evim Kalbimdir”

KRANK Art Gallery, ‘Evim Kalbimdir’ ile Güneş Terkol’u konuk ediyor. Terkol’un Art Night Londra için hazırladığı ve Türkiye’de ilk defa sergilenecek pankart projesi ve projenin dokümantasyonu 18 Kasım Cumartesi gününe kadar galeride görülebilecek. Ayrıca Bige Örer, 13 Kasım Pazartesi, proje kapsamında Güneş Terkol ile bir sanatçı konuşması gerçekleştirecek.

Görsel URANJEK_Page_1

ROOM FOR AN IMAGE

8 Eylül – 28 Ekim 2017

ROMAN URANJEK’TEN SOLO SERGİ “Room For An Image”

Roman Uranjek, KRANK Art Gallery’deki ikinci sergisinde, 1.1.2002 tarihi-Avrupa Birliği’nin Euro sürecine girmesi- itibariyle başlattığı ve 15 yıllık aralıksız süregelen projesinin çalışmalarını sergiliyor. Afiş, baskılar, kitaplar ve kolajlar, serginin görselliğini oluşturmakta.  Roman Uranjek 1 Ocak 2002’de Avrupa’nın ortak para birimine müdahele eden ilk haçını çizmiştir ve bu çalışma “At least one cross a day after 1.1.2002” projesinin başlangıcını oluşturur. Roman Uranjek’in bu ikonu kullanırken asıl geliştirdiği fikir; kullanmış olduğu hazır sayfalar üzerine müdahale ederek çizdiği haçların duyarlılığının, bir ayna etkisi yapmakta oluşudur. Bu sayede, nesneler ve hazır nesneler kendi “maddi varlıklarından” çıkarak “imge varlıklarını” oluşturmaktadırlar.

Asli_3

KIRKPARE

5 Mayıs – 1 Temmuz 2017

ALİ AKAY KÜRATÖRLÜĞÜNDE YENİ SERGİ “KIRKPARE”

Krank Art Gallery, Ali Akay küratörlüğünde gerçekleştireceği yeni sergisi “Kırkpare” ile sanatçı Aslı Çavuşoğlu’nu ağırlıyor. Kadim bir kırmızı renge odaklanan “Kırmızı / Kırmızı”, yapay bir şekilde üretilmiş taşlar (Taşlar Konuşuyor) ve fotoğraf kağıdı üzerine pozlanan taklit mücevherler ile; adeta bir simülakr dünyasına ait olmaya başlayan tarihi, bu üç ayrı sanatsal çalışmanın birbirleriyle kesişmesiyle ortaya koyuyor.

KRANK_AU_ELIF CELEBI_

EKOSİSTEMDEN AYRILMAMAK ÜZERE

10 Mart – 21 Nisan 2017

ALİ AKAY KÜRATÖRLÜĞÜNDE YENİ SERGİ “EKOSİSTEMDEN AYRILMAMAK ÜZERE”

 

Krank Art Gallery, Ali Akay küratörlüğünde gerçekleştireceği yeni sergisi “Ekosistemden Ayrılmamak Üzere” ile sanatçı Elif Çelebi’yi ağırlıyor. Sanatçı, insan-hayvan-bitki ayrımı gözetmeksizin tüm canlıların ait olduğu bütüncül bir doğa fikrini ortaya koyduğu suluboya çalışmaları ile galeri mekanını kaplıyor.

Davetiye_Gunes Terkol Solo Sergi

DÜNYADAN BİR IŞIK GEÇTİ: HEY BEKLE!

15 Aralık 2016 – 18 Şubat 2017

KRANK ART GALLERY, ALİ AKAY KÜRATÖRLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ YENİ SERGİSİ “DÜNYADAN BİR IŞIK GEÇTİ: HEY BEKLE!”

 

KRANK Art Gallery, Ali Akay küratörlüğünde gerçekleştireceği yeni sergisi “DÜNYADAN BİR IŞIK GEÇTİ: HEY BEKLE!” ile Paris’te Cité des Arts’da atölye çalışmalarına devam eden başarılı genç sanatçı Güneş Terkol’u ağırlıyor. İnce ve geçirgen çalışmaları bizi nerdeyse bir “masallar dünyasına” sokarak bir yandan masallar gibi uçucu diğer yandan ise inandırıcı bir tutum sergileyerek izleyiciyi bir büyü dünyasının içinden geçen bilmece bulmacaya dahil ediyor.

Tarihsel Karilasmalar

TARİHSEL KARŞILAŞMALAR

23 Eylül – 19 Kasım 2016

KRANK ART GALLERY YENİ SEZONU 23 EYLÜL’DE ”TARİHSEL KARŞILAŞMALAR” SERGİSİ İLE AÇIYOR!

 

İlk sergisinde sanatsal ifade aracı olarak teknolojiyi, ikinci sergisinde ise bitkilerin gizemini sunarken; bu kez de Roman Uranjek ve Radenko Milak’ın anların rastlantısallığını irdeledikleri laboratuvarlarını, Ali Akay küratörlüğünde galeri mekanına taşıyor. IRWIN grubunun kurucularından ve sanatçılarından Roman Uranjek ve Radenko Milak’ın ortak projesi DATES, Milak’ın “365 Images of time” serisi ve Uranjek’in “At least one cross a day after 1.1.2002” projelerinin ustaca ve spontan bir şekilde bir araya gelmesinden oluşuyor.

Krank_Camila_artam

BİTKİLERİN ENİGMASI

26 Mayıs – 16 Temmuz 2016

CAMILA ROCHA’NIN “BİTKİLERİN ENİGMASI” SERGİSİ 26 MAYIS’TA AÇILIYOR.

 

Ali Akay küratörlüğünde, Camila Rocha’nın “Bitkilerin Enigması” sergisi 25 Mayıs’ta açılıyor. Sanatçı bitki ve bitki yaşamının kavramsallaştırılmasına odaklanıyor, canlı florayı, çizim ve dev bitki enstalasyonlarında kendi ürettiği bitkiler ve tohumlarla bir araya getiriyor.

Rocha’nın hayal ürünü olan bitkileri izleyende daha önce gördüğü ama tanımlayamadığı bir arada kalmışlık duygusu yaratıyor. Aynı zamanda kişisel tecrübesi ve zaman temelinde sınıflandırdığı doğa enstalasyonu ile duvarlarımızın ve günlük yaşantımızın dışında kalmış bir çevreyi bizim için iç ortamda tekrardan yaratıyor.

6d83c05d-ed44-46fe-b33a-c0f527f69043

BİLİMSEL BRİKOLAJ

Son gün  7 Mayıs

KRANK ART GALLERY İLK SERGİSİ “BİLİMSEL BRİKOLAJ” İLE KAPILARINI AÇIYOR.

 

Rus asıllı sanatçı Vadim Fiškin’in eserlerinin yer aldığı sergi 6 Mayıs’a kadar devam edecek.

Vadim Fiškin’in çalışmaları hayalgücü ile bilimsel yaklaşım arasında var olan gerilim üzerinden ele alınmaktadır. Gündelik yaşama ait her gün elimizin altında bulunan nesnelerden yola çıkarak, bilimsel bir yaklaşımı bir brikolaj şeklinde ele alan Vadim Fiškin, Türkçeye “yaptakçı” olarak çevrilen “bricoleur” kelimesine ait sanatsal bir çalışmayı gerçekleştirmektedir. Bizim hayal bile edemeyeceğimiz ama bilmeden kullanmaya devam ettiğimiz nesneler onun sanatının öğelerinin gizeminde saklı olanı açığa çıkarmaktadır. Sergi bu nesnelerin üzerinden gelişmekte olan düşünce üzerine odaklanmaktadır.