Krank Art Gallery | Sanat Galerisi
22540
home,page,page-id-22540,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
tomtom
tomtom2
KRANK_AU_ELIF CELEBI_

EKOSİSTEMDEN AYRILMAMAK ÜZERE

10 Mart – 21 Nisan 2017

ALİ AKAY KÜRATÖRLÜĞÜNDE YENİ SERGİ “EKOSİSTEMDEN AYRILMAMAK ÜZERE”

 

Krank Art Gallery, Ali Akay küratörlüğünde gerçekleştireceği yeni sergisi “Ekosistemden Ayrılmamak Üzere” ile sanatçı Elif Çelebi’yi ağırlıyor. Sanatçı, insan-hayvan-bitki ayrımı gözetmeksizin tüm canlıların ait olduğu bütüncül bir doğa fikrini ortaya koyduğu suluboya çalışmaları ile galeri mekanını kaplıyor.

Davetiye_Gunes Terkol Solo Sergi

DÜNYADAN BİR IŞIK GEÇTİ: HEY BEKLE!

15 Aralık 2016 – 18 Şubat 2017

KRANK ART GALLERY, ALİ AKAY KÜRATÖRLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ YENİ SERGİSİ “DÜNYADAN BİR IŞIK GEÇTİ: HEY BEKLE!”

 

KRANK Art Gallery, Ali Akay küratörlüğünde gerçekleştireceği yeni sergisi “DÜNYADAN BİR IŞIK GEÇTİ: HEY BEKLE!” ile Paris’te Cité des Arts’da atölye çalışmalarına devam eden başarılı genç sanatçı Güneş Terkol’u ağırlıyor. İnce ve geçirgen çalışmaları bizi nerdeyse bir “masallar dünyasına” sokarak bir yandan masallar gibi uçucu diğer yandan ise inandırıcı bir tutum sergileyerek izleyiciyi bir büyü dünyasının içinden geçen bilmece bulmacaya dahil ediyor.

Tarihsel Karilasmalar

TARİHSEL KARŞILAŞMALAR

23 Eylül – 19 Kasım 2016

KRANK ART GALLERY YENİ SEZONU 23 EYLÜL’DE ”TARİHSEL KARŞILAŞMALAR” SERGİSİ İLE AÇIYOR!

 

İlk sergisinde sanatsal ifade aracı olarak teknolojiyi, ikinci sergisinde ise bitkilerin gizemini sunarken; bu kez de Roman Uranjek ve Radenko Milak’ın anların rastlantısallığını irdeledikleri laboratuvarlarını, Ali Akay küratörlüğünde galeri mekanına taşıyor. IRWIN grubunun kurucularından ve sanatçılarından Roman Uranjek ve Radenko Milak’ın ortak projesi DATES, Milak’ın “365 Images of time” serisi ve Uranjek’in “At least one cross a day after 1.1.2002” projelerinin ustaca ve spontan bir şekilde bir araya gelmesinden oluşuyor.

Krank_Camila_artam

BİTKİLERİN ENİGMASI

26 Mayıs – 16 Temmuz 2016

CAMILA ROCHA’NIN “BİTKİLERİN ENİGMASI” SERGİSİ 26 MAYIS’TA AÇILIYOR.

 

Ali Akay küratörlüğünde, Camila Rocha’nın “Bitkilerin Enigması” sergisi 25 Mayıs’ta açılıyor. Sanatçı bitki ve bitki yaşamının kavramsallaştırılmasına odaklanıyor, canlı florayı, çizim ve dev bitki enstalasyonlarında kendi ürettiği bitkiler ve tohumlarla bir araya getiriyor.

Rocha’nın hayal ürünü olan bitkileri izleyende daha önce gördüğü ama tanımlayamadığı bir arada kalmışlık duygusu yaratıyor. Aynı zamanda kişisel tecrübesi ve zaman temelinde sınıflandırdığı doğa enstalasyonu ile duvarlarımızın ve günlük yaşantımızın dışında kalmış bir çevreyi bizim için iç ortamda tekrardan yaratıyor.

6d83c05d-ed44-46fe-b33a-c0f527f69043

BİLİMSEL BRİKOLAJ

Son gün  7 Mayıs

KRANK ART GALLERY İLK SERGİSİ “BİLİMSEL BRİKOLAJ” İLE KAPILARINI AÇIYOR.

 

Rus asıllı sanatçı Vadim Fiškin’in eserlerinin yer aldığı sergi 6 Mayıs’a kadar devam edecek.

Vadim Fiškin’in çalışmaları hayalgücü ile bilimsel yaklaşım arasında var olan gerilim üzerinden ele alınmaktadır. Gündelik yaşama ait her gün elimizin altında bulunan nesnelerden yola çıkarak, bilimsel bir yaklaşımı bir brikolaj şeklinde ele alan Vadim Fiškin, Türkçeye “yaptakçı” olarak çevrilen “bricoleur” kelimesine ait sanatsal bir çalışmayı gerçekleştirmektedir. Bizim hayal bile edemeyeceğimiz ama bilmeden kullanmaya devam ettiğimiz nesneler onun sanatının öğelerinin gizeminde saklı olanı açığa çıkarmaktadır. Sergi bu nesnelerin üzerinden gelişmekte olan düşünce üzerine odaklanmaktadır.